Reklam
Reklam
Reklam

Virüse en büyük darbeyi Anadolu Propolisi vuracak

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde geliştirilen teknoloji ile özütlenen Anadolu Propolisi'nin COVID-19 tedavisini desteklediği görüldü.

Virüse en büyük darbeyi Anadolu Propolisi vuracak
04 Mayıs 2021 - 09:17

Nisan ayında konuyla ilgili en önemli referans yayınları arasında yer alan Acta Medica Mediterranae dergisinde yayınlanan ‘’COVID-19 VE ANADOLU PROPOLİSİ: BİR OLGU SUNUMU’’ başlıklı yazıda önemli bir rapora yer verildi.

Bu raporda medikal tedaviye cevap vermeyen ve umutsuz vaka olarak görülen COVID-19 hastasında Anadolu Propolisi’nin dikkat çekici etkilerine yer verildi.

Koronavirüs teşhisi sonrası ilk önce evde ilaçla izlem ve sonrasında vakanın kontrol altına alınamaması ile hastaneye yatış ve yoğun bakımda tüm ek medikal tedavilere rağmen iyileşme sağlanamayan hastanın tedavisine son umut olarak yüzde 30 oranında saf Anadolu Propolisi içeren bir özütten günlük 20 damla eklendiği belirten yazıda daha sonraki süreç şu şekilde anlatıldı:

. Anadolu Propolisi eklenmesi sonra hasta üçüncü günden itibaren hızla iyileşme sürecine girdi ve yedinci günde yoğun bakım ve ek solunum desteğine ihtiyacı kalmadı.

. Normal serviste 10 gün takip edilen hasta daha sonra taburcu edildi. 15 gün sonra son kontrolde tüm bulguların normal olmasının yanında, literatürde bildirilen diğer vakalara kıyasla, bu olguda akciğerlerde yapılan görüntüleme sonuçlarında hiçbir bir hasar gözlemlenmedi.

. Bütün bu gelişmeler  Anadolu Propolisi’nin olumlu etkisi olarak yorumlandı.

Haberin detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.gazeteekonomi.com/gundem/anadolu-propolisinin-virusu-yendigi-bilimsel-olarak-dogrulandi-h583637.html


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum