Reklam
Reklam
Reklam

TÜKODER Kabul Etmedi… Kınadı… İsyan Etti… Dünya Tüketiciler Gününü Kutlayamadı

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü vesilesiyle Bakırköy Özgürlük Meydanında basın açıklaması yaptı. TÜKODER Merkez Yönetim Kurulu ve üyelerinin katıldığı basın açıklamasında “Türkiye’nin Vergi Rekortmenleri Olarak Yine Kut-la-ya-mı-yo-ruz!” mesajı verildi.

TÜKODER Kabul Etmedi… Kınadı… İsyan Etti… Dünya Tüketiciler Gününü Kutlayamadı
15 Mart 2021 - 19:44 - Güncelleme: 15 Mart 2021 - 20:00

Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Başkanı Aziz Koçal'ın konuşmasının ardından TÜKODER Başakşehir Şube Başkanı Aydan Kara tarafından okunan basın açıklamasında şu mesajler verildi:Türkiye’de her sene vergi rekortmenleri, liste ile ilan ediliyor.

Bu listeye dikkatle BAKIYORUZ, hatalı olarak bu listeleri hazırlayanları şiddetle KINIYORUZ.

Zira, bu ülkenin yıllardır değişmeyen tek vergi rekortmeni var, o da biz Tüketiciler, bunu BİLİYORUZ.Yediğimizden, içtiğimizden, bindiğimizden, binmediğimizden, geçtiğimizden geçmediğimizden ya vergi alıyorlar ya da hizmet alalım diye verdiğimiz vergilerimizle ihale rekortmenlerine ödeme yapıyorlar, bunu KABUL ETMİYORUZ.

Verginin vergisi, vermediğimizin vergisi derken bir araba aldığımızda bu arabanın da ¾’ünü vergi olarak ÖDÜYORUZ.Elmas ve değerli taşlarda “0” vergi alınırken, gıda, ulaşım, enerji, elektronik alet derken zorunlu tüketim kalemlerinde Allah ne verdiyse yönetenlere VERİYORUZ.

Mutfak tüpünde özel tüketim vergisi, Bebek bezinde, mamada, tekneden fazla vergi ÖDÜYORUZ.İnanması güç ama kamyon, otobüs, taksi, traktör mazotunda, tekne mazotundan fazla vergiyle MARUZ KALIYORUZ.

Bu zamana kadar ödenenlerin nerede olduğunu bilmediğimiz deprem vergisini bile öyle de böyle de ÖDÜYORUZ.Geçmediğimiz köprüyü de ödüyoruz, ekonomi bozuldu mu yeni vergilerle karşılaşıyoruz, bizi yönetenler üreticiyi bitiriyor bu sefer biz pahalılığı da ÇEKİYORUZ.

Dolaylı verginin dolaylı vergisini ödeyen tek ülkenin Tüketicileri olarak İSYAN EDİYORUZ.

Pandemi döneminde bütün dünya, halkına dolar / euro veriyor biz sadece IBAN ALIYORUZ.Sermayeye bol sıfırlı rakamların olduğu ekonomik paketler açıklanırken, biz tüketiciler olarak ise bol bol NASİHATLER ALIYORUZ.
 
Pazarda tek çeşit meyve ALABİLİYORUZ.

En düşük meyve fiyatını kilogramı 8-10 TL’den aşağıya BULAMIYORUZ.

Yani bizler bu ülkenin VERGİ REKORTMENLERİYİZ.

Bu ülkeyi tek başına sırtlayan GREKOROMENDE ŞAMPİYON GÜREŞÇİLERİZ.

Zam, zulüm, işkence altında; vergi, zam, pahalılık sarmalında birer MAĞDUR BİREYLERİZ.Yani, BİZLER TÜKETİCİLERİZ!

Bugün “15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü”

Ve biz bu günü yine KUTLAYAMIYORUZ, ama artık SES ÇIKARIYORUZ.

Artık SUSMUYORUZ, sırtımıza binen yükleri sırtımızdan ATIYORUZ.

BATIYORUZ, BİTİYORUZ.Battığımızı, bittiğimizi HAYKIRIYORUZ.

Bir ses de, senden BEKLİYORUZ!

15 Mart Dünya Tüketici Hakları’nı Saygıyla ve Özlemle “ANIYORUZ”!


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum