Reklam
Reklam
Reklam

TÜDER'den CHP'nin Kanun Teklifine Destek

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, CHP’nin TBMM’ye sunduğu, elektrik faturalarında bedel ve vergi indirimini öngören kanun teklifine destek verdi.

TÜDER'den CHP'nin Kanun Teklifine Destek
11 Mayıs 2021 - 15:30 - Güncelleme: 11 Mayıs 2021 - 15:46

Cumhuriyet Halk Partisi CHP, vatandaşın elektrik faturalarına ek maliyetler yükleyen unsurların azaltılması için hazırladığı kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu. Teklife göre, elektrikte KDV yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülecek, TRT payı kaldırılacak, kayıp-kaçak ve sayaç okuma bedelleri faturaya yansıtılamayacak.

CHP’nin TBMM’ye sunduğu kanun teklifi ile ilgili destek açıklaması yapan Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, “Elektrik faturalarını % 40-45 oranında artıran ve tüketicileri ekonomik anlamda olumlu etkilecek olan bu düzenlemelerin yapılmasını olumlu buluyor ve kanun teklifini destekliyoruz” dedi.

En önemli yaşam kaynağı olan enerjinin, herkese sürekli ve en ucuz şekilde ulaştırılmasının temel öncelik olması gerektiğini vurgulayan Küçük, “Siyasi parti ayırımı olmaksızın, kanun teklifini tüm siyasi partilerin destekleyerek yasalaşmasını istiyoruz” açıklaması yaptı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum