Reklam
Reklam
Reklam

Topyekün Fedakarlık...

Levent Küçük Yazıları / Topyekün Fedakarlık...

Topyekün Fedakarlık...
19 Kasım 2020 - 08:56

Yeni yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri kısıtlanan bir işletme sahibi, çalışan maaşlarını, işyeri kirasını ve diğer giderlerini kastederek, endişeli bir şekilde “Ne yapacağız bilmiyorum” dedi. Şöyle bir düşündüğümde, bazı ticaret ve esnaf kesimine, kapat deniyor kapatıyorlar, aç diyorlar açıyorlar, şu şekilde hizmet vereceksin diyorlar o şekilde hizmet veriyorlar.

Kendimi onların yerine koyup empati yaptığımda, endişelerinde haklı olduklarını düşünüyorum. Devlet tarafından çeşitli kolaylık ya da destekler sağlansa da, bu zor süreçte, ticaret ve esnaf kesimi ile çalışanlarının büyük fedakarlıklar yaptığını düşünüyorum.

Ülke ve dünya olarak, zor bir süreçten geçiyoruz. Bir yandan aşı çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bir yandan da tedbirlerle yaşamaya mecburuz. Salgın hastalıkla mücadelede başarı, alınan tedbirlere hepimizin uyması ve topyekün fedakarlıklarla mümkün olabilecektir. Bu nedenle, esnafımızdan sokaktaki vatandaşımıza kadar hepimiz alınan tedbirlere mutlaka uymalıyız.

Bu süreçte faaliyetleri kısıtlanan ticaret ve esnaf kesimine, onlardan daha fazla alışveriş yaparak, onlara uzaktan sipariş vererek ve onlardan hizmet satın alarak elimizden geldiğince destek olabiliriz. Çalışamayan, iş yapamayan tanıdıklarımızı, dostlarımızı unutmamalıyız. İmkanlarımız ölçüsünde, sosyal dayanışmayı, yardımlaşmayı gerçekleştirmeliyiz.

Bu zor günleri, önce tedbirlere uyarak, sonra günlük hayatımızdan, alışkanlıklarımızdan fedakarlıklar yaparak ve en önemlisi birbirimize sahip çıkıp, destek olarak atlatmalıyız.

Maske, mesafe ve temizlik ile birlikte, alınan tedbirlere titizlikle uymak, salgın hastalığın bir an önce azalmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Tedbirlere uymak ve topyekün fedakarlıklar yapmak, her birimizin topluma karşı öncelikli borcu ve sorumluluğudur.

Saygı ve sevgilerimle.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum