Reklam
Reklam
Reklam

Siyasetiniz batsın!

Belgin Gülbağçalar Yazıları / Siyasetiniz batsın!

Siyasetiniz batsın!
21 Nisan 2021 - 19:31

Vaka sayıları artınca sağlık bakanı; "sorumlu 84 milyondur" dedi.

Sorumlu ben değilim, benim gibi kurallara sıkı sıkıya uyan, yurttaşlık bilinciyle hareket eden vatandaşlar da değildir.

Sorumlu ülkeyi ve süreci yönetemeyen, iktidar ve yetersiz muhalefet yani siyasetçilerdir!

Sonu başından belli olan, rakipsiz, tek adaylı kongreleri ve kurultayları seçim diye adlandırmak, aklımızla alay etmektir, siyasi şovdur, hele de bu salgın günlerinde ölüme davetiyedir.

Bebekler nefes alamıyor, salgın onları da vurdu, her gün yüzlerce insan ölüyor, aileler toplu gömülüyor, onlarca hasta acı çekiyor, sağlık çalışanları ve hekimlerimizin sabrı tükendi…

Siyasetiniz batsın!

Lebaleb kongreleri maalesef CHP de yaptı, AKP’den farklı olmasını, farklı düşünmesini, örnek teşkil etmesini beklerdim. Salgının en yaygın olduğu günlerde il kongresi yapan CHP’li il başkanı, salgın nedeniyle kongreye katılmak istemeyen delegelere baskı kurarak ve hatta kürsüde konuşma yaparken; “bizim corona'dan daha önemli işlerimiz var” diyebildi ne yazık ki!

İktidar dokunsan düşecek, her yerinden lime lime dökülüyor, eleştirecek o kadar çok şey varken Engin Altay'ın Cumhurbaşkanı için söylediği;" sonun Adnan Menderes gibi olmasın" sözleri olsa olsa iktidara can simidi olur.

128 milyar nerede diye soracak olan İstanbul İl başkanının paylaşımında Aylan bebeğin cesedinin resmini kullanması hangi vicdanla ve akılla izah edilebilir ve konuyla ne ilgisi vardır? Ardından özür dilemesi de partiyi bir kez daha yaralamaktadır.

Habercilerin bile o günlerde buzlayarak verdiği bu fotoğrafı alenen en alakasız biçimde kullanmak annelikle, hekimlikle nasıl bağdaşır?

Adet olduğu üzere CHP periyodik gaf yapma geleneğini bozmadı, 24 Nisan yaklaşıyor sözde Ermeni soykırımı yıldönümünde İstanbul İl başkanı yine; Taksimde Ermeni vatandaşlarımla birlikte olacağım diye bir paylaşım yaparsa şaşırmayacağım.

Muhalefet görevini yapmadığı için açıklama yapmak zorunda kalan amirallerimiz ayaklarında kelepçeler ama onurlu ve de gururlular...

CHP'yi geri almadan Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir. Belki yarın belki yarından da yakın bu tabloyu mutlaka değiştireceğiz. Gençliğe Hitabe'den aldığım yetkiyle yazıyorum.

Her Kemal'in değil, Mustafa Kemal'in askerleriyiz!!!
Yılmaz Özdil-18 ocak2018

Tarihe bir bakın ne hükümranlıklar ne imparatorluklar, derebeylikleri, diktatörlükler yıkılmış!

"Ya bir yol bulacağız ya bir yol yapacağız"


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum