Reklam
Reklam
Reklam

Serpil Göral, İsmet Küntay En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Aldı!

46. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Jürisi tarafından “Ödenmeyecek Ödemiyoruz!” oyunundaki performansıyla Serpil Göral'a Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu Ödülü verildi.

Serpil Göral, İsmet Küntay En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Aldı!
05 Haziran 2021 - 14:51 - Güncelleme: 05 Haziran 2021 - 15:02

Türk oyun yazarı İsmet Küntay adına aralıksız olarak 46 yıldır sürdürülen "İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri" seçici kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda "2020-2021 Kültür ve Sanata Katkı Özel Ödülleri’, Türk Tiyatrosuna saygınlık kazandıran, tiyatronun gelişimine ve sürdürülebilirliğine önemli katkıları bulunan kişi ve topluluklara verildi.

Cihangir Atölye Sahnesi’nin Arzu Gamze Kılınç yönetmenliğinde sahneye koyduğu Dari Fo’nun Ödenmeyecek Ödemiyoruz adlı oyunundaki Antonia rolüyle ödüle değer bulunan Serpil Göral, 25 Şubat 1981 yılında Antalya’da dünyaya geldi. 1996 senesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesinde tiyatroya başlayan oyuncu Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalından mezun olmuş; Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisansını yaptı.Serpil Göral birçok tiyatroda oyuncu olarak çalıştı ve Tv projelerinde seslendirme ve oyunculuk yaptı.. ​2005 yılından günümüze kadar farklı kurumlarda oyunculuk eğitmenliği ve yönetmenlik yapmış aynı zamanda birçok oyuncuya dizi ve sinema projeleri için oyuncu koçluğu yaptı.

Oynadığı oyunlar;

Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Kel Şarkıcı, Temizlik İşleri, Rosencrantz” ve “Guildenstern, Öldüler, Düğün, Yanlış Anlama, Tartüf Bey, III. Riçırd Faciası, Asiye Nasıl Kurtulur?, Bir Şehnaz Oyun, Karanlıkta İlk Işık: Kubilay

Oynadığı sinema filmleri;

Rüzgarda Salınan Nilüfer (Seren Yüce), Küf (Ali Aydın),Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Ezel Akay)

​Yönettiği oyunlar ;

Üç Kuruşluk Opera, Kel Şarkıcı, Kadında Bırak, Rumuz Goncagül, Hamile Adam, Vişne Bahçesi, Kulaktan Kulağa, Azizname’95,Tersine Dünya, Kanlı Nigar, Ferhat ile Şirin, Tartüf, İçinden Ferhan Geçen Oyun


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum