Reklam
Reklam
Reklam

Navigasyon, Araçları Özellikle Avrasya Tüneline mi Yönlendiriyor!

Levent Küçük Yazıları /Navigasyon, Araçları Özellikle Avrasya Tüneline mi Yönlendiriyor!

Navigasyon, Araçları Özellikle Avrasya Tüneline mi Yönlendiriyor!
20 Mart 2021 - 09:31 - Güncelleme: 20 Mart 2021 - 12:29

Önceki gün telefonla arayan bir arkadaşım anlatmaya başladı;

“Otomobilim ile Avrupa Yakası’ndan Ümraniye’ye gitmek üzere yola çıktım. Trafik yoğunluğuna bağlı yönlendirme için telefonumdaki navigasyon uygulamasını açtım. Uygulama sürekli beni Avrasya Tüneli’ne yönlendirdi. Ben ise uygulamanın yönlendirmesinin aksine, E5 güzergahından 15 Temmuz Köprüsü’nü tercih ederek, trafik olmaksızın, çok rahat bir şekilde Ümraniye’ye geldim. Böyle olunca, telefonumdaki uygulamanın ısrarla beni Avrasya Tüneli’ne yönlendirmesi, kafamı karıştırdı. Kendi kendime, telefonumdaki uygulama, ticari amaçlarla ve aralarındaki anlaşmayla, Avrasya Tüneli’nden geçeyim diye özellikle mi  beni yönlendiriyor? diye düşündüm. Seninle paylaşmak istedim” dedi.

Ben de kendisine, “Belki o saatlerde Avrasya Tüneli çok daha sakindi ve o nedenle seni yönlendirmiş olabilir. Bunu bilmemiz gerekir” diye cevap verdim. Yine de araştırılmaya değer bir konu olduğunu söyledim.

Arkadaşımın dikkat çektiği konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Bazı kişiler, otoban ve diğer paralı güzergahlarda da benzer durumla karşılaştıklarını ifade ettiler. 

Trafik yoğunluğu olmadan, en güvenli şekilde seyahat etmek hepimizin önceliğidir. Ancak, ekonomik çıkarlarımızın korunması ile doğru bilgiye erişim, her birimizin vatandaşlık hakkıdır. Bu nedenle, başta  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olmak üzere, yetkili ve taraf tüm devlet kurumların dikkatine sunmak istiyorum. 

Konu hakkında bilgi ve deneyimi olanlar görüşlerini paylaşabilirler. Güzel bir gün diliyorum. Saygı ve sevgilerimle.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum