Reklam
Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu'nun vergi adaleti

Belgin Gülbağçalar Yazıları / Kılıçdaroğlu'nun vergi adaleti

Kılıçdaroğlu'nun vergi adaleti
26 Aralık 2020 - 14:24

"Partide bir yanlışı, eksikliği gördüğünüz zaman kayıtsız şartsız eleştireceksiniz"
M. KEMAL ATATÜRK -(CHP 3. Olağan kurultayı 1931)


"Asgari ücretlinin neresinden vergi alacaksın? asıl alınması gerekenlerden al vergiyi, uyuşturucu ve organ ticareti yapanlar ile kara para aklayanlardan alacaksın" ...
K. Kılıçdaroğlu.

Bu videoyu izlediğimde inanamadım bu sözleri söylemiş olduğuna, hala zorluk çekiyorum inanmakta, organ ve insan ticareti insanlık suçudur! Ama üzgünüm ki doğru.

Akla ziyan, zaten tespiti halinde el konulması gereken bu tür suçlardan edinilmiş kara paradan vergi alınması önerisini iktidara öneren Kılıçdaroğlu'nun içine düştüğü zihin karışıklığı mı, yoksa danışmanlarının azizliği mi? Diye düşündümse de sanırım durum daha da ciddi.

Bu esnada bazı vekiller de başlarıyla onaylıyor bunu, hatta destekleyen ve hala haklı çıkarmaya çalışan vekiller açıklama yaparak durumu ve kendi konumlarını koruma çabasındalar.

Konuşan kadar susanlar, durumun vahametini gördüğü halde göz yuman, örtbas etmeye çalışanlar da suçludur.

Genel başkanın bu talihsiz konuşmasını İzlediğimde yıllar öncesinden bir haberi anımsadım;

Gazeteci Savaş Ay'ın yaptığı bir program vardı, sokakta yaşayan çocukları, gençleri anlatırdı, fuhuşa zorlanan kadınları falan...

Yine genç bir kadınla konuşuyordu; neden fuhuş yapıyorsun diye soruyordu?

Genç kadın; “Beni babam zorluyor” dedi. Savaş Ay; "beni babana götür" dedi, gittiler. Sordu Savaş Ay; bak bu kız böyle söylüyor, utanmıyor musun, nasıl bir babasın sen?

Baba; "Hayır dedi, hayır! Ben böyle bir şey söylemiyorum ama bu kız bu işi yapıyor, engel olamıyorum hem de para almadan yapıyor. Ben de yapıyorsun madem parayla yap dedim, para al dedim”!!!

O günlerde içimi acıtan bu olay buna benziyor maalesef…

Ülkenin geldiği bu noktada Atam'ın kurduğu ve hepimizin umut olarak gördüğü CHP'nin söylemi; bu suçları ortadan kaldırmak, insanca, özgürce, adilce, dayanışma, adil vergi düzeni, daha çok özgürlük refah ve adalet olmalı.

Hesap uzmanı olduğunu bildiğimiz Kılıçdaroğlu'nun vergi adaletinden anladığı bu olmamalıydı!

Yıllardır yaptığı gaflar, yanlışlar, partinin kimliğini ve yapısını değiştirerek getirdiği nokta ve başarısızlıklar sabırla sineye çekildi, lakin "sabrın sonu selamettir” atasözüne de inancım kalmadı benim.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum