Reklam
Reklam

Hakim Ve Savcılar, Üzerinizdeki Baskılar Kalkmış, Artık Özgürsünüz

Av. Yusuf Kadıoğlu Yazıları / Hakim Ve Savcılar, Üzerinizdeki Baskılar Kalkmış, Artık Özgürsünüz

Hakim Ve Savcılar, Üzerinizdeki Baskılar Kalkmış, Artık Özgürsünüz
20 Kasım 2020 - 19:05 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 19:12

Hakim Ve Savcılar, Üzerinizdeki Baskılar Kalkmış, Artık Özgürsünüz(!) Bundan Böyle Hukuka Uygun Karar Vermeniz Ve İddianame Düzenlemenizde Sıkıntı Kalmadı.

Adalet Bakanı Gül kısa bir süre önce "bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun" diyerek üzerinizde herhangi siyasi bir baskı olmayacağı, düzenleyeceğiniz iddianame ve vereceğiniz kararları hukuka uygun ve adil şekilde vermenizi net şekilde açıkladı.

Diğer yandan şu andaki görevi Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği olan Bülent Arınç bakın ne diyor. "Ben, Cumhurbaşkanı ile Adalet Bakanı adaletten yanayız. Biz adil yargılama istiyoruz. Ancak hakimler yanlış yapıyor. Uyarıyorum, yakın gelecekte onlar zarar görür."

Yani, yetkili ağızlar üzerinizde bir siyasi baskı uygulanmayacağını dile getirmektedir -(Eğer size özel olarak bizim kamuoyu önünde yaptığımız açıklamaları dikkate almayın, siz dün olduğu gibi yine aynı doğrultuda devam edin denmiyor ise)- Bu durumda savcıların soruşturma açması ve iddianame düzenlemesi, hakimlerin adil yargılama yaparak kararlarını hukuka, kanuna ve hakkaniyete uygun olarak vermelerinin önünde siyasilerin bir engel oluşturmayacağı durumu ortaya çıkmakta, size bu konuda güvence verilmektedir.

Hatta Arınç daha da ileri giderek "hakimler yanlış yapıyor, uyarıyorum yakın gelecekte onlar zarar görür" diyerek sizleri tehdit bile ediyor.

Haydi hakim ve savcılarımız; hukuka, adil yargılamaya, hakkaniyete uygun kararlar vermenizin önünde hiçbir engel kalmadı.

Artık korkacak, çekinecek bir durum kalmadı. Bundan böyle sizlerden görevinizi vicdanınıza en uygun şekilde yapmanızı bekliyoruz.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum