Reklam
Reklam
Reklam

Elinizde Nasıl Bir Şablon ve Hassas Ölçü Aleti Var ki, Kendinizi Merkeze Koyup İnsanların Atatürkçülük ve Yurtseverliğine Değer Biçip Not Veriyorsunuz?

Yusuf Kadıoğlu Yazıları / Elinizde Nasıl Bir Şablon ve Hassas Ölçü Aleti Var ki, Kendinizi Merkeze Koyup İnsanların Atatürkçülük ve Yurtseverliğine Değer Biçip Not Veriyorsunuz?

Elinizde Nasıl Bir Şablon ve Hassas Ölçü Aleti Var ki, Kendinizi Merkeze Koyup İnsanların Atatürkçülük ve Yurtseverliğine Değer Biçip Not Veriyorsunuz?
03 Haziran 2021 - 11:35

Uzun bir süredir dikkatimi çeken ve yazmayı düşündüğüm, sonrasında vazgeçtiğim bir tespitimi, durumun giderek rahatsız edici boyutlara ulaşması karşısında yazmaya karar verdim.

Sosyal medyada bir kısım kendini bilmezler, çok değerli Atatürkçü yurtseverlere salt kendisi ile farklı siyasi partili olduğu ve aynı düşünceleri paylaşmadığı için Atatürkçü ve yurtsever olmadığı suçlaması yapıyor ve çoğunlukla da bu suçlamaları hakaret boyutuna kadar varıyor.

Kendilerini merkeze koyan ve diğer kişilerin kendi yörüngelerinde olması gerektiğini düşünen bu güruh, ellerinde nasıl bir şablon, nasıl hassas ölçü aleti var ise kimin kaç kilogram, kaç gram, kaç miligramlık, ne kadar metre, desimetre, santimetre Atatürkçü ve yurtsever olduğunu ölçüp, tartıp, biçip sonucunu veriyorlar!

Kendileri gibi düşünmeyenleri ABD dostu, Atlantik ötesi yanlısı, Biden'cı, İsrail taraftarı, Cia, Mossad görevlisi, Fetöcü, HDP/PKK sevicisi, Soros çocuğu vb. kişi ve kurumlarla özdeşleştiriyorlar.

Bu şekilde suçladıkları arasında bizzat benim yakından tanıdığım çok değerli, bu uğurda maddi-manevi bedel ödemiş, büyük mücadeleler vermiş ve vermeye devam eden, başta ADD olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarda görev alan yürekli Atatürkçü yurtseverler var. Hoş bu derece olmasa da bir kişi Atatürkçüyüm ve yurtseverim diyor ve öyle bir duruşta sergiliyorsa bu şekilde yukarıda saydığım kişi ve kurumların taraftarı olarak suçlanmayı ve etiketlenmeyi hak eder mi?

Peki bunu yapanlar; siz kendinizi hangi hakla merkeze koyup, sizin dışınızdakileri tartıp, ölçüp, biçip Atatürkçü ve yurtsever olup olmadığını ya da derecesini tayin etme, notunu verme hak ve yetkisini nereden ve kimden alıyorsunuz?

Ama ben biliyorum ki, siz bir avuçsunuz, kendinizi yarattığınız o küçük dünyanızın içine hapsetmiş, orada adeta bir tarikat yapılanması içinde komün yaşamı sürdürüyorsunuz ve bununla mutlu olduğunuzu sanıyorsunuz. Sizin halkımız nezdinde bir karşılığınız yok ve bu kafayla hareket ettiğiniz sürece de hiç olmayacak.

Sizlerin bu tavırlarınızın, kafasına esenin çıkıp Ayasofya’da Atatürk'e hakaret eden, halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden O'na kafir diyen yobaz hainlerden hiçbir farkı yoktur.

Kişileri işinize geldiği ve haksız şekilde etiketlemekten artık vazgeçin, bu yol doğru ve yararlı bir yol değil. İnsan olabilmek halen yine sizin elinizde ve elbette tercih sizlerin.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum