Reklam
Reklam
Reklam

Begonvil

Belgin Gülbağçalar Yazıları / Begonvil

Begonvil
11 Temmuz 2021 - 09:26 - Güncelleme: 11 Temmuz 2021 - 09:33

"Begonvil boy vermiştir şimdi
Yasemen basmıştır...
Kokusu geldi rüzgârın,
Bir kelebek öptü boynumu" ...


Vallahi fiyatlar da boy vermiş, hem de birkaç boy!

Sanırım pandeminin acısını çıkarmak isteyen işletmeciler açığı çok kısa sürede çıkarmak istiyor. Fiyatlar inanılmaz. Bazı dostlarım için fiyat sorduğum yerler şaşkına çevirdi beni, bayram vurgunu sanırım.

Muğla ve Marmaris dolmuş şimdiden, ben de fırsatçılık yapacak ve bu bayramda boşalan İstanbul'un keyfini çıkaracağım.

Begonviller biraz daha boy versinler ben gidene kadar, zaten işleri bu, hedefleri hep yukarısı, hep yükselmek, yukarıya, daha, daha yukarıya... Çiçekleri rengarenk, mor, beyaz, pembe kırmızının tonları, sarısı bile var, her rengi harika.Bu muhteşem güzelliğinin yanında bir o kadar da güçlü, dayanıklı, cefakâr, mücadeleci ve gururlu. Çok ilgi ve sevgi de beklemez diğer çiçekler gibi, boy vermek, büyümek ve çiçek açmak için çabalar durur kendince. Dallarını genellikle bağlarız bir yere ama bağlamasanız da o hep bir şekilde tutunur bir yerlere.

Çiçekleri narin, gösterişli ama bir o kadar da dayanıklı, rüzgâra, güneşe.

Su istemez, hiç su verilmese dahi büyümeye ve çiçek açmaya devam eder Ege ve Akdeniz'in bu güzel süs çiçeği.Güneşi sever bir tek, güneş görmezse asla açmaz çiçekleri. Gözü güneştedir. Hep şaşıyorum hiç su istemeden, güneşe bu kadar nasıl dayandığına.

Begonvil olmadan Akdeniz ve Ege'yi düşünemiyorum, taş işçiliği, ferforje ve mavi çerçeveli pencerelerle buluştuklarında muhteşem oluyorlar.

Hepimize bu güzel begonviller gibi dayanma gücü ve güzellikler diliyorum, güneşin yardımıyla ve güneşe güveniyorum, her şeye rağmen her gün yeniden doğuyor, hiç aksatmadan.

Mutlu pazarlar hepimize...


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum