Reklam
Reklam
Reklam

Aya Çıkılması Garanti Oldu, Oradaki Madenlerin Ekonomiye Kazandırılmasını Tartışıyoruz

Yusuf Kadıoğlu Yazıları / Aya Çıkılması Garanti Oldu, Oradaki Madenlerin Ekonomiye Kazandırılmasını Tartışıyoruz

Aya Çıkılması Garanti Oldu, Oradaki Madenlerin Ekonomiye Kazandırılmasını Tartışıyoruz
14 Şubat 2021 - 11:38

Erdoğan'ın 2023'de aya çıkacağız müjdesinden sonra konunun uzmanları(!) hemen durumdan vazife çıkarıp yazılı ve sözlü medyada arzıendam etmeye başladılar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank "uzay ekonomisinde önemli bir güç haline geleceğiz. Uzayda paranın nereden kazandırılabileceğini biliyor ve değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu.

Yandaş Tv'lerde, bizim gerçek bilim adamı olarak bildiğimiz akademisyenlere benzemeyen ama kendilerini öyle sanan bazı kişiler bir araya gelerek bayağı ciddi bir görüntü altında "uzaydaki madenlerin ekonomiye kazandırılması"nı tartışıyorlar.

Yahu, siz eğitimin düzeyini öyle bir düşürdünüz ki, ülkede gerçekten bilgi birikimli, yetenekli, uzman bilim adamı bırakmadınız. Liyakatsiz, bilgisiz, yeteneksiz adamları hiç de hak etmedikleri görevlere getirdiniz.

Hadi diyelim aya çıkmayı başardınız, uzaydaki madenleri ve ekonomiyi bunlarla mı değerlendirecek ve ekonomimize katkısını sağlayacaksınız?

Yıllar önce uzayda fink atan, aya çıkmış gelişmiş ülkeler halen bunu başaramamış, siz bir anda çıkıp bunu başaracaksınız öyle mi?

Kendi ülkemizin madenler ve yeraltı kaynakları bakımından hayli zengin olduğunu biliyoruz. Siz bunları değerlendiremiyor, çıkaramıyor, işleyemiyor, ekonomimize kazandıramıyor dışa bağımlı şekilde, işbirlikçileriniz dış güçlere peşkeş çekiyorsunuz!

Siz milletle dalga mı geçiyorsunuz? 2023'de aya çıkacağız dediğinizde sizin kemik seçmeniniz olduğunu bildiğimiz kesim tereddütsüz inandı, uzaydaki madenlerin ekonomimize kazandırılacağına da inanacaktır. Ama bu ülkenin eğitimli ve bilgi birikimli önemli bir kesimi, ülkenin ekonomik ve sosyal durumu ortada iken iki yıl sonra aya çıkacağız söylemine gülüyor sizin tersinize birkaç gündür sizinle dalga geçiyor, kafa buluyor.

Yeter artık; ayıptır, günahtır size "aya dört şeritli yol yapacağız dersek inanacak seçmenimiz var" diye gördüğünüz milletle dalga geçmeyi ve aşağılamayı bırakın artık.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum