Reklam
Reklam
Reklam

Aklımıza Mukayyet Olma Zamanı!

Belgin Gülbağçalar Yazıları / Aklımıza Mukayyet Olma Zamanı!

Aklımıza Mukayyet Olma Zamanı!
23 Mart 2021 - 10:49

Köpük köpük açmış begonvilleri geçen yazdı, paylaşmıştım sizlerle. Sonra güz mevsiminde, henüz çiçekleri üzerindeyken budanması gerektiğini, budandığında daha canlı, daha gür ve daha çok çiçekli olacağını öğrendim, her yıl böyle yapılırmış bilmiyordum, burada ilk kez bir kış geçirince tanık oldum, hatta ağlamaklı oldum çiçekleriyle birlikte kesildiğinde.

Bazen yenilenmek için, daha iyi ve verimli olmak için göze almak gerekiyor sanırım bazı şeyleri, gerekirse budamak...

Şimdilerde bu kadar yaprak verdiler henüz ama çok gayretliler, nasıl da çabalıyor, tırmanıyorlar yükseğe, güneşe, hep yukarıya, daha yükseğe, güzel çiçekler açmak için.

Doğanın gücüne, gayretine ve mucizesine inanıyorum

Eminim bir iki ay içinde, aşağıdan başlayarak yukarıya, üst terasa kadar verecek önce yapraklarını sonra çiçeklerini, sarmalayacak dört bir yanımızdan ve yine köpük köpük çiçeklere boğacak bizi.

Bahar yeniden başlamanın adı, iade - i itibar gibi yeniden açıyor ağaçlar, çiçekler ama bizim neredeyse baharı bile görecek gözümüz kalmadı, güzellikleri ve iyi şeyleri paylaşmaktan, iyi haftalar demekten utanacağız neredeyse!

Öyle bir hafta sonu yaşadık ki; başka bir ülkede olsa vatandaşını isyan ettirirdi, biz alıştık herhal…

Akıl zamanı, aklımıza mukayyet olma zamanı!

*Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı, bütün dünyanın şaşkın bakışları arasında!

*Merkez bankası adet olduğu üzre, bilmem kaçıncı kez görevden alındı, dolar bir anda %15 arttı da yandaş basın buna birkaç puan deyiverdi!

*Kanal İstanbul'a devlet garantisi verildi!

*Gezi parkının mülkiyeti İBB'den alındı!

Bu liste böyle uzar gider, yorumlarda size de yazacak bir şeyler kalsın, zaten salgın, salgının ekonomik etkileri, lebaleb mitinglerden ve aşı kargaşasından hiç bahsetmedim bile!

Bütün bunlar olurken ana muhalefetin genel başkanı muhtarlarla yaptığı toplantıda; ülkede 10 milyon işsiz olduğunu ama her muhtarlığa bir özel kalem atanırsa işsizliğin hallolacağını söyledi. (Ülkede toplam muhtar sayısı 56 bin civarında)

Andımızı okunmasının yasaklanması, Atatürk resimlerinin nişanlardan kaldırılması falan da sıradan işler oldu artık!

"Bunlar doğru şeyler değildir" diyerek tepkisini ortaya koyuyor ana muhalefet, hele hele salı günleri, gurup toplantısında iki parmak sallayıp, yumruğunu iki kez kürsüye vurduğunda; nasıl sert muhalefet yaptı diye övgüler düzülüyor.

Tek adam rejiminin amacı zaten buydu, bu yaşadıklarımıza şaşırmak neyin nesi?

O referandumda var gücüyle çalışıp "hayır" çıkması için çalışması gereken ana muhalefet mühürsüz oylara bile razı geldi ve seçimden birkaç ay sonra gurup toplantısında "aslında biz o referandumda yüzde bilmem kaç oyla kazanmıştık" diyebildi!

Hala bu siyasilerin poz poz resimlerini övgüyle paylaşan, bunları umut olarak gören, özledikleri baharı ve cenneti başka bir dünyada göreceğine inandırılmış bir halkın seçtiği siyasilerin yönettiği bir ülkede yaşamak acı veriyor. Kurulduğu günden bu yana, bacısının başörtüsünü yıllar sonra hala ısıtıp gözyaşlarıyla anlatan ve ülkede uygun iklim olduğunda anayasanın değişebileceğini söyleyen, bugün ki ekonomik başarısızlığının baş mimarı "Deva" partisinin genel başkanı ve "bütün hayatım CHP ile mücadele ile geçti" diyen Davutoğlu Ana muhalefete dost ve umut.

Akıl zamanı, aklımıza mukayyet olma zamanı!

Bazen yenilenmek için göze almak gerekir, daha güzel çiçekler ve baharları görebilmek için budamak gerek.

Hiçbir kış sonsuza dek sürmez ve bahar ne ölüm bilir ne acı, her şeye rağmen gelir, çiçekler açar!

Her şeye rağmen yeni haftaya ve bahara MERHABA.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum