Reklam
Reklam
Reklam

84 Milyon Hepimiz Suçlu muyuz?

Yusuf Kadıoğlu Yazıları / 84 Milyon Hepimiz Suçlu muyuz?

84 Milyon Hepimiz Suçlu muyuz?
14 Nisan 2021 - 08:43

Sağlık Bakanı Koca 'Vakaların artmasının sebebi hepimiziz. 84 milyon' diyor ve gelinen noktada bizleri de suçluyor.
 
Hayır beyefendi suçlu sadece görevini gereği gibi yapmayan siz ve temsilcisi olduğunuz partiniz ve iktidarınızdır. Boşuna sorumluluğu üzerinizden atmaya, suçunuza bizi de ortak etmeye kalkışmayın.

Bakınız, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Balkanı İstanbul Milletvekili Erkan Baş TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 128 milyar doların akıbetini sorarken bu paranın "aşı sorununu çözecek, tam kapanmayı sağlayacak, tüm işsizlik sorununu çözecek bir paradan bahsediyoruz" dedi.

Gerçekten de akıbeti meçhul bu para -ki yıllardır kamu kaynaklarını sömürdüğünüz, yandaşlara peşkeş çektiğiniz, yetim hakkı yediklerinizden bahsetmiyoruz bile- halk için kullanılsa idi, aşılar zamanında gelir, en az bir ay kapanma olur ve pandemi nedeniyle binlerce yurttaşımız ve onları kurtarma çabası içindeki kahraman doktorlarımız ve diğer sağlık çalışanımızı bu kahrolası virüse kurban vermemiş olurduk.

Başka suçlu aramayı, bizleri de suçunuza ortak etmeyi bırakın. Suçlu siz ve iktidarınızda birlikte görev yaptıklarınızdır.

Ceza hukuku açısından suçunuzun adı "bilinçli taksirle binlerce yurttaşımızın ölümüne sebebiyet vermek"tir.

Hukukun ve bağımsız yargının egemen olduğu ülkelerde sizler, hepiniz ceza hukuku açısından yargılanır ve bu suç nedeniyle hapis cezalarına mahkûm edilirdiniz ve hukuki açıdan ise aleyhinizde hukuk mahkemelerinde tazminat davaları açılır ölenlerin yakınlarına çok büyük miktarlarda tazminat ödemek zorunda kalırdınız.

İktidarınızda oluşturduğunuz yandaş yargının varlığı nedeniyle sizler için şimdilik böyle bir tehlike bulunmuyor ama birazcık da olsa vicdanlarınız da mı sızlamıyor.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum