Reklam
Reklam
Reklam

10 Yıl Önce Askeri Liselerde Öğrencilere Yapılan İşkencelerin Perde Gerisinde de "SADAT" Vardı!

Yusuf Kadıoğlu Yazıları / 10 Yıl Önce Askeri Liselerde Öğrencilere Yapılan İşkencelerin Perde Gerisinde de "SADAT" Vardı!

10 Yıl Önce Askeri Liselerde Öğrencilere Yapılan İşkencelerin Perde Gerisinde de "SADAT" Vardı!
31 Mayıs 2021 - 11:27

Anımsayacak arkadaşlarımız olacaktır, 2011 yılında Askeri Liselerde okuyan çok başarılı, derece yapacak, Atatürkçü, ahlaki değerleri yüksek öğrencilere, FETÖ ve irtica yanlısı ailelerin çocuklarına gerek Askeri Liselerde gerekse de Harp Okuluna gidecek öğrencilere yer açmak amacıyla "Şok Mangası" olarak adlandırılan bazı subay öğretmenler tarafından psikolojik ve sonrasında buna rağmen direniş gösterenlere fiziksel işkenceler uygulanmış ve okuldan ayrılmaları, ayrılmamakta direnenlerin ise okuldan atılarak ilişiklerinin kesilmesi yoluna gidilmiştir.

Bu uygulamanın gerisinde daha önce irticai faaliyetleri nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edilmiş subayların oluşturduğu ve Sedat Peker'in 8. videosunda adını ve bazı yasadışı eylemlerinden söz ettiği SADAT olarak adlandırılan oluşum vardır.

Bu gençlerimiz ve aileleri -ki aralarında benim de çok yakınım da bulunan vardır- o günlerde seslerini çıkarmaya hatta çığlık atmaya çalışmışlar, konuyu ilgili yerlere iletmişler ancak sonuç alamayınca sosyal medya üzerinden örgütlenerek seslerini yetkili makamlara ve kamuoyuna duyurmaya çalışmışlardır. Çok sayıda çok başarılı asker olacak yurtsever Atatürkçü gencimiz ailelerinin de artık dayanamayacak noktaya gelmesi üzerine okuldan ayrılmak zorunda kalmışlardır. Her şeye rağmen sonuna kadar direnenler ise bir şekilde kumpas kurularak okul ile ilişkileri kesilmiştir.

İddiaların ve şikayetlerin ayyuka çıkması üzerine Milli Savunma Bakanlığı sözde bir komisyon kurmuş ve sonucunda 2012 yılında iddiaları yalanlamış ve gerçek dışı olduğu duyurulmuştur.

Ben bizzat kendi çabam ile konuyu o zamanlar emekli bazı Atatürkçü yurtsever yüksek düzeyli subaylara ve ilgileneceğini düşündüğüm basın organlarına anlatmama rağmen o zamanlar düzmece Ergenekon ve Balyoz gibi davaların sürüyor ve ağır baskıların getirdiği yılgınlık ve korku durumu nedeniyle hiçbir sonuç almayı başaramadım, hatta bu olayı sende karıştırma başına iş alırsın tavsiyesi ile karşılaştım. Ancak bana bu işin arkasında ilk kez adını o zaman duyduğum ve sonrasında araştırma yaptığım, FETÖ'cülere destek amaçlı hareket eden SADAT adlı örgütün olduğu söylendi.

Bu örgüt ve Fetöcüler, çok değerli gençlerimizin geleceğini kararttı, ideallerini yok etti, kendileri ve ailelerini mağdur etti, kahraman ordumuza da büyük zararlar verdi ve hepimizin bildiği gibi sonucunda bu değerli bilim yuvası Askeri Liseler kaldırıldı.

Peker'in 8. son videosunda SADAT adlı örgütten bahsedince aklıma o günler geldi. Bu örgütün ülkeye ne denli zararlar verdiği ortadadır. Ancak bu eylemleri ülkeyi yönetenler tarafından destek görmemesi halinde gerçekleştirebilmeleri olanaklı değildir.

Ha, bu arada yakınım gencin durumu ne oldu diye merak edecek dostlarım için söylüyorum. Üniversite sınavına girdi, çok yüksek puanla güzel bir fakülteyi kazandı ve şu anda mesleğini çok başarılı şekilde yürütüyor ve sivil yaşamda önü çok açık ve parlak ama çok başarılı asker olma özlemini içinde daima taşıyor. Fakat bir tesellisi var o da şu anda yaptığı sivil iş ve görev askeri görevlere yakın bir iş. Ancak okuldan ayrılmaya zorlanan ve direnince atılan diğer gençler onun kadar şanslı olamadı belki de.

Beni yakın tanıyan arkadaşlarım bahsettiğim yakınımın kim olduğunu ve o günlerde yaşananları ve çektiklerini biliyor ama ben açık kimliğini ülkemizde halen korku ve baskı ortamının sürmesi nedeniyle burada açıklayamıyorum.

Tüm bu rezaletlerin bir an önce sona ermesini, ülkemizin Atatürk'ün çizdiği rotasında aydınlık günlere ulaşmasını, Cumhuriyet değerlerimizin tüm kural ve kurumları ile yeniden yaşama geçirilmesini, torpilli ve yandaşların değil liyakatin esas alındığı ve ona layık olanların ilgili görevlere getirilmesini tez zamanda diliyorum.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum